Wycieczki szyte na miarę

Proszę wycieczki, oto 10 rzeczy, które w Warszawie zobaczyć musimy

Podczas kilkugodzinnego spaceru po Starym Mieście i Trakcie Królewskim odwiedzimy najważniejsze miejsca Warszawy. Zobaczymy m.in. Rynek Starego Miasta, katedrę, plac Zamkowy, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, kościół Wizytek i św. Krzyża, pomniki, Grób Nieznanego Żołnierza. 10 miejsc, które każdy zobaczyć powinien.


Proszę wycieczki, chodźmy do Łazienek

To najpiękniejszy park Warszawy. Przejdziemy się alejkami, po których spacerował król Staś, zobaczymy gdzie zapraszał gości na słynne obiady i oklaskiwał artystów na scenie, posłuchamy, czy w szumie drzew usłyszmy muzykę Chopina i czy dojrzymy cienie powstańców atakujących Belweder. Dodatkowo możemy zwiedzić pałac.


Proszę wycieczki, zapalmy znicze na Powązkach 

Cmentarz Powązki Wojskowe to wielka księga najnowszej historii Polski. Proponujemy spacer pełen zadumy wśród brzozowych i kamiennych krzyży, a także pomników i symboli walk o Polskę. Zapalimy znicze na grobach sportowców, artystów i polityków.


Proszę wycieczki, oto stare Powązki

To jeden z najstarszych warszawskich cmentarzy.Tu pochowani są literaci, aktorzy, malarze, pieśniarze, a także przemysłowcy, rzemieślnicy i robotnicy. Stare Powązki to także niezwykła galeria rzeźb, z kilkunastoma wysokiej klasy pomnikami. Posłuchamy niezwykłych historii o ludziach i aniołach.


Proszę wycieczki, oto polskie golgoty

Wycieczka autokarowa. Zobaczymy Pawiak, sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pomnik Wywiezionych i Pomordowanych na Wschodzie, Pomnik Powstania Warszawskiego, część wojskowych Powązek i kaplicę Katyńską w Katedrze Polowej.


Proszę wycieczki, pójdźmy śladami bohaterów „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego”

Powstanie zastało Mirona Białoszewskiego na Woli. I tam też rozpoczniemy spacer. Pójdziemy poprzez Nowe Miasto na Powiśle, aby zakończyć trasę przy zejściu do kanałów. Pokonamy drogę, która w 1944 roku przemierzył autor „Pamiętnika….”


Proszę wycieczki, jedziemy do Płocka

Po drodze zwiedzamy Czerwińsk nad Wisłą, a w drodze powrotnej Oporów i Kiernozię (miejsce pochówku pani Walewskiej). W Płocku zwiedzimy katedrę, przejdziemy się po Wzgórzu Tumskim, odpoczniemy na Starym Rynku. Zobaczymy miejsce objawień św. Faustyny. Chętni odwiedzą Katedrę Mariawitów i Muzeum Mazowieckie ze zbiorami secesji.


Proszę wycieczki, oto wielokulturowe Podlasie

Jedziemy na katolicką Górę Krzyży w Świętej Wodzie i do Sokółki, gdzie miał miejsce cud. W Bohonikach odwiedzamy Tatarów, a w Tykocinie zwiedzamy synagogę.


Proszę wycieczki, oto Ziemia Obiecana

Wyprawa śladami bohaterów "Ziemi Obiecanej" Władysława Reymonta. Zobaczymy budynki dawnych fabryk, domy familijne robotników, pałace fabrykantów. Odwiedzimy m.in. Manufakturę należącą do I. K. Poznańskiego i Księży Młyn, własność K. G. Scheiblera. Przespacerujemy się też ulicą Piotrkowską, wizytówką miasta.


Proszę wycieczki, oto mazowieckie dwory i pałace

Wycieczka autokarowa. Zwiedzamy m.in. Żelazową Wolę i Szymanów. Oglądamy też Pilaszków, Leszno, Guzów i Teresin.


Proszę wycieczki, dokąd chcielibyście pojechać?

Zaproponujcie wyprawę. Jeśli macie autokar, wyślemy z Wami pilota. Jeśli nie macie, zorganizujemy Wam wymarzoną wycieczkę.